Подробни бележки за отглеждане на грозде

и от стара дървесина. По принцип формирането на нови рамена и кордони става бавно на етапи, защото по-късите кордони по-добре се гарнират и по-лесно се поддържат.

Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с по-дебел от обикновения памучен конец.

Дори лозя, където се практикува подпиране на леторастите на единичен кол залагат на качество и дълготрайност. Коловете осигуряват по-добро разпределение на топлината и проветрение на лозите и предпазват леторастите от прекършване под напора на ветровете и дъждовните порои.

Първата пролетна обработка се прави заедно с отгрибването, но се налага и втора обработка с култиватор, защото почвата силно се отъпква по време на резитбата и изнасянето на пръчките.

Резитба на отслабнали и занемарени лози, подмладяване на стари лози

При много слаб растеж на лозите за една година не трябва да се оставят никакви гроздове. Появилите се реся се премахват още през пролетта. За да се облекчи формирането, прилага се частична резитба. При това не трябва да се забравя, че възстановяването на лозите само с помощта на резитбата е невъзможно. Едновременно с това трябва да се прилагат всички необходими агротехнически мероприятия и на първо място добра обработка на почвата и торене.

Начало » Статии » Oбработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Клиновете на калемите се оформят по познатия начин, като се стремите те да съвпаднат с разцепите на основата. Кората на присадките трябва да съвпада с тази на подложката, а долната им пъпка трябва да сочи навън. Тук важно е да покриете отново с кора, да фиксирате и да насипете рохкава пръст около основата на лозата. През лятото трябва да почистите росните коренчета, които се образуват около калемите и да откриете леторастите, които са лозя се появили в основата на лозата, за да могат да свикнат с външните условия.

Дадохме му думата, защото много наши читатели на вестник "Хоби фермер" искат да си запишат в тетрадките пълна схема за опазване на растенията.

Не са подходящи само заблатените тежки и сбити почви. В сравнение с винените десертните сортове имат по-големи изисквания към почвата и горенето.

, с които развитието на плевелите се потиска максимално.

Всяка година след това трябва да се премахват излишните леторасли и да се съкращава.

Трябва да почистим пръстта около пръчката и да отрежем мястото на старата спойка. Почистваме кората и отрязваме пръчката.

Само по този начин ще бъде възможно да се получат лози с голям брой плодни летораси, които не са прекалено сгъстени.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Подробни бележки за отглеждане на грозде”

Leave a Reply

Gravatar